top of page

KPL hakee toiminnanjohtajaa - haku on käynnissä!


Kouvolan Pallonlyöjät on yksi Suomen arvostetuimmista pesäpalloseuroista. Koplalla on joukkueet kaikissa poikien juniori-ikäluokissa, Suomi-sarjassa, Ykköspesiksessä ja Superpesiksessä. Seura on yltänyt viimeisen viiden vuoden aikana neljä kertaa mitaleille korkeimmalla sarjatasolla. Juniorityö on valtakunnan huippua ja tuottaa jatkuvasti uusia pelaajia Ykkös- ja Superpesistasolle. Tavoittelemme ammattimaisuutta kaikissa toiminnoissamme ja haluamme olla suunnannäyttäjä suomalaisella pesäpallokartalla. Seura on nettovelaton, joka luo hyvät edellytykset toiminnan kehittämiselle.

Haemme toiminnanjohtajaa

luomaan edellytykset sille, että olemme jatkossakin yksi valtakunnan johtavista pesäpalloseuroista. Tehtäviin kuuluvat

  • seuran toiminnan ja talouden johtaminen hallituksen tuella

  • varainhankinnan johtaminen, kehittäminen ja monipuolistaminen

  • yhteistyökumppaneiden hankkiminen ja yhteistyön laajentaminen suurimpien kumppaneiden kanssa

  • ottelutapahtuman kehittäminen ja seuran markkinointi

  • seuran kehittämissuunnitelman laatiminen yhteistyössä hallituksen kanssa ja sen toteuttaminen

Toiminnanjohtajana et ole yksin nostamassa Koplaa seuraavalle tasolle. Tukenasi ovat seuran myyntipäällikkö, valmennus- ja junioripäällikkö, toimistotyöntekijä, mediatiimi sekä tietysti Suomen paras talkooporukka.


Hakijalta odotamme suunnitelmallista ja määrätietoista työotetta. Sinulla on sisäinen motivaatio kehittää toimintaa ja saat omalla panoksellasi muutkin mukaan uuden luomiseen. Koet luontevana uusien valtakunnallistenkin kumppanuuksien avaamisen ja yhteistyön kehittämisen. Toivomme sinulta näyttöjä liiketoiminnan tai järjestötoiminnan kannattavasta johtamisesta sekä asiakastyöskentelystä.

Lähetäthän hakemuksesi ja CV:si sekä palkkatoiveesi viimeistään 31.8.2023 mennessä osoitteeseen info@lawlehto.fi

Lisätietoja tehtävästä antaa


Kouvolan Pallonlyöjien puheenjohtaja Harri Lehto 040 065 6706 / info@lawlehto.fi

Comments


bottom of page