top of page

Huutokauppa Hulinat – 14.08.2016 / KoskiGolf kentällä Eerolassa

Seuramme on mukana Huutokauppa Hulinat tapahtumassa, joka on osa Be Your Brand -golf tapahtumaa.

Tapahtumassa on mukana paikallisia urheiluseuroja esittelemässä toimintaansa (Kookoo, Kouvot, KPL, Sudet, Kouvolan Tennisseura sekä Lentävät Lautaset). Seurojen pisteillä hauskoja lajikokeiluja kaiken ikäisille sekä tietoa seuran toiminnasta.

Tapahtuman kruunaa huutokauppa, jonka meklarina toimii legendaarinen urheiluselostaja Antero Mertaranta.

Huutokaupattavana on paljon tuotteita eri urheilulajeista mm: Mikael Granlundin jääkiekkomaila nimikirjoituksella, Jarkko Niemisen tennismaila nimikirjoituksella sekä Toni Kohosen räpylä nimikirjoituksella. Osa tuotteista on ennakkohuudettavissa tapahtuman facebook-sivuilla.

Huutokaupan tuotosta ohjataan osa paikallisten urheiluseurojen toiminnan tukemiseen !

Tapahtumassa tullaan myös näkemään Stanley Cup -voittaja Teuvo Teräväinen.

Tapahtumassa Mars Finland Oy lahjoittaa 300 ensimmäiselle paikalle saapujalle Snickers sekä Twix -tuotteita.

Kaikki mukaan koko perheen voimin KoskiGolf kentälle Eerolaan !

Comments


bottom of page